Finansowe Miejsce

To content | To menu | To search

Tag - lokaty terminowe

Entries feed

Thursday, October 29 2015

Lokaty terminowe jako bezpieczna forma lokowania pieniędzy

Lokaty terminowe są bardzo dobrą formą oszczędzania pieniędzy. Cieszą się powodzeniem zwłaszcza wśród osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Bezpieczne formy oszczędzania zapewniają nam spokój. Nie zawsze jednak dają one wysokie zyski. Są jednak one możliwe przy inwestowaniu większych kwot pieniędzy. Lokaty terminowe mogą być tygodniowe a nawet kilku miesięczne.

Co to jest lokata terminowa?

Lokata bankowa jest jedną z usług, które najczęściej są oferowane przez banki. Dzięki temu możemy bezpiecznie zainwestować nasze pieniądze i w bezpieczny sposób zarobić. Założenie jej jest bardzo łatwe, wystarczy tylko podpisać umowę pomiędzy bankiem a klientem. Lokata terminowa działa na zasadzie pożyczenia od klienta przez bank pieniędzy. W zamian za to klient dostanie zapłatę w postaci odsetek. Umowa zawierana jest na czas określony, wobec czego bank jest gwarantem wypłaty środków zgromadzonych na lokacie w trakcie trwania umowy. Po upływie wyznaczonego wcześniej terminu wszystkie środki finansowe: kapitał wraz z odsetkami wracają na konto klienta. Lokata może również zostać odnowiona. Oznacza to, że zostanie automatycznie otwarta na taki sam czas i na takich samych warunkach, czyli z takim samym oprocentowaniem. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy to przede wszystkim podstawa. Lokaty terminowe zapewniają bezpieczną lokatę pieniędzy, ale nie można na pewno zarobić na nich dużo inwestując małe kwoty. Chyba, że wpłacimy bardzo wysoką kwotę. Daje jednak ona możliwość oszczędzania pieniędzy dysponując już niewielkimi kwotami. Można oczywiście zerwać lokatę wcześniej, jeszcze przed określonym terminem, ale trzeba liczyć się z tym, że dostaniemy tylko kapitał wraz z odsetkami naliczonymi do dnia, w którym lokata terminowa zostanie zerwana.

Co to są odsetki?

Odsetki to nic innego jak pieniądze, które otrzymujemy po pożyczeniu bankowi naszego kapitału. Do obliczenia wysokości odsetek potrzebna jest informacja o wysokości oprocentowania. Podawane przez bank oprocentowanie jest zawsze w skali roku. Wbrew pozorom, banki bardzo korzystają na pożyczaniu pieniędzy od klientów. Muszą zgromadzić same pieniądze, by później móc udzielać kredytów, pożyczek.

Tuesday, December 9 2014

Rodzaje lokat bankowych.

Lokata bankowa jest bardzo dobrą formą zabezpieczenia swoich pieniędzy i jednocześnie pomaga powiększyć swoje oszczędności o odsetki jakie uda nam się odłożyć na lokacie. Obecnie można wyróżnić kilka rodzajów lokat bankowych. Mamy do wyboru między innymi lokatę terminową. Taka lokata jest formą umowy jaka zawierana jest pomiędzy klientem i bankiem. Na mocy takiej umowy lokuje się środki pieniężne na określony z góry czas. Bank ma wobec klienta pewne obowiązki. Musi wypłacić mu kapitał, ale nie taki jaki został włożony na lokatę, a taki, który został powiększony o odsetki jakie uzbierają się na koniec zawartej z bankiem umowy. Wśród lokat terminowych można wyróżnić lokaty nieodnawialne i odnawialne. Odnawialne jak sama nazwa wskazuje odnawiają się po zakończeniu terminu lokaty, zaś nie odnawialne gwarantują klientom zwrot środków po zakończeniu umowy.

Continue reading...