Najkorzystniejsze warunki kredytowania można uzyskać wówczas, kiedy jest się klientem danego banku od dłuższego czasu. Takie rozwiązanie jest dobre szczególnie dla bankowców, gdyż mają oni podgląd na sytuację finansową swojego potencjalnego kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy, konsumencki zaciągnięty przez osobę o stałych dochodach, której wynagrodzenie od dawna wpływa na konto bankowe jest potencjalnie najmniejszym ryzykiem dla jednostki, która takiego kredytu udziela. Nic dziwnego w takim razie, iż wiele osób otrzymuje ze swojego banku oferty telefoniczne związane z szybkim kredytem, bez jakichkolwiek zaświadczeń i formalności. Taki zabieg wygodny jest dla samego pożyczkobiorcy, gdyż jego starania o kredyt sa sprowadzone do minimum, a nawet można powiedzieć, iż nie musi on czynić żadnych kroków, wystarczy, że zgodzi się na propozycję bankową, a zamówienie pieniądze ujrzy w szybkim czasie na swoim koncie. Z drugiej strony bank pogłębia wieź biznesową z klientem, gdyż ten mając pożyczkę w tym konkretnym miejscu, ot tak z dnia na dzień nie zmieni banku na inny. Korzyści zwykle są w tym przypadku obopólne.

Banki starają się także zwabić nowych klientów oferując im całe pakiety, Korzystny kredyt gotówkowy wraz z kontem i karta płatniczą. W większości przypadków obsługa konta jest darmowa, o ile oczywiście klient będzie obracał stale pewnymi sumami pieniędzy, np. robił zakupy partą płatniczą. W przypadku braku ruchu na karcie, automatycznie bank pobiera opłaty za obsługę konta. Niestety bardzo często wraz z zaciągnięciem pożyczki gotówkowej i założeniem nowego konta, klient musi zgodzić się na wyrobienie kary, gdyż po prostu nie ma opcji aby jej nie zamówił. Konsultanci podpowiadają osobą niechętnym do otrzymania karty, iż w późniejszym czasie można taką kartę zlikwidować, jednak praktyka pokazuje, iż kredytobiorcy rzadko kiery rezygnują z karty.

Praktyka pokazuje, iż osoby posiadające długi czas konto w danym banku, posiadają wyrobioną kartę płatniczą a także pobierają inne usługi bankowe, zwykle chętnie biorą także kredyt gotówkowy w swoim banku. Działa tu z pewnością element zaufania u obu ze stron, ze strony banku jak i ze strony samego kredytobiorcy. Jednocześnie lawinowo rośnie liczba kont obsługiwanych tylko i wyłącznie w systemie elektronicznym.