Finansowe Miejsce

To content | To menu | To search

Tag - banki

Entries feed

Thursday, October 29 2015

Lokaty terminowe jako bezpieczna forma lokowania pieniędzy

Lokaty terminowe są bardzo dobrą formą oszczędzania pieniędzy. Cieszą się powodzeniem zwłaszcza wśród osób ceniących sobie bezpieczeństwo. Bezpieczne formy oszczędzania zapewniają nam spokój. Nie zawsze jednak dają one wysokie zyski. Są jednak one możliwe przy inwestowaniu większych kwot pieniędzy. Lokaty terminowe mogą być tygodniowe a nawet kilku miesięczne.

Co to jest lokata terminowa?

Lokata bankowa jest jedną z usług, które najczęściej są oferowane przez banki. Dzięki temu możemy bezpiecznie zainwestować nasze pieniądze i w bezpieczny sposób zarobić. Założenie jej jest bardzo łatwe, wystarczy tylko podpisać umowę pomiędzy bankiem a klientem. Lokata terminowa działa na zasadzie pożyczenia od klienta przez bank pieniędzy. W zamian za to klient dostanie zapłatę w postaci odsetek. Umowa zawierana jest na czas określony, wobec czego bank jest gwarantem wypłaty środków zgromadzonych na lokacie w trakcie trwania umowy. Po upływie wyznaczonego wcześniej terminu wszystkie środki finansowe: kapitał wraz z odsetkami wracają na konto klienta. Lokata może również zostać odnowiona. Oznacza to, że zostanie automatycznie otwarta na taki sam czas i na takich samych warunkach, czyli z takim samym oprocentowaniem. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy to przede wszystkim podstawa. Lokaty terminowe zapewniają bezpieczną lokatę pieniędzy, ale nie można na pewno zarobić na nich dużo inwestując małe kwoty. Chyba, że wpłacimy bardzo wysoką kwotę. Daje jednak ona możliwość oszczędzania pieniędzy dysponując już niewielkimi kwotami. Można oczywiście zerwać lokatę wcześniej, jeszcze przed określonym terminem, ale trzeba liczyć się z tym, że dostaniemy tylko kapitał wraz z odsetkami naliczonymi do dnia, w którym lokata terminowa zostanie zerwana.

Co to są odsetki?

Odsetki to nic innego jak pieniądze, które otrzymujemy po pożyczeniu bankowi naszego kapitału. Do obliczenia wysokości odsetek potrzebna jest informacja o wysokości oprocentowania. Podawane przez bank oprocentowanie jest zawsze w skali roku. Wbrew pozorom, banki bardzo korzystają na pożyczaniu pieniędzy od klientów. Muszą zgromadzić same pieniądze, by później móc udzielać kredytów, pożyczek.

Tuesday, August 11 2015

Kredyt gotówkowy to pojęcie godne analizy

Kredyt gotówkowy to świetna forma finansowa, lecz tylko wtedy gdy rzeczywiście jest porządnie pokierowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo, a więc absolutnie nie ma co się spieszyć, opłaca się najpierw pochłonąć najważniejsze wskazówki. Osoba, która decyduje się na kredyt gotówkowy, wyraża również zgodę na stanie się kredytobiorcą, który zobowiązany jest w określonym terminie zgodnie z umową wyregulować cały dług. Sprawdź wszystkie oferty i wyszukaj najtańszy kredyt gotówkowy.

Pochłonięcie wiedzy na temat kredytów gotówkowych nie stanowi problemu, obecnie przecież jest prosty dostęp do komunikacji, wielu źródeł informacji, z których jak najbardziej każdy może skorzystać, naprawdę warto jest zapoznać się z najczęściej wybieranymi ofertami.

Obecnie dużym wzięciem cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel i jest to uzasadnione, trudno jest znaleźć tak kuszącą propozycję finansową. Warunki umowy są zrozumiałe i atrakcyjne, ale jak przy finansach są również wymagania, mianowicie weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu to podstawy. Coraz więcej osób zabezpiecza mieszkanie, samochód, a przy kredycie gotówkowym na dowolny cel to przecież dodatkowy argument wiarygodności klienta. Banki przecież również dbają o swoje interesy, jest to instytucja potężna taka, która jednak ma swoje wymagania, bo przecież gdy kluczowym elementem są pieniądze to ochrona jest podstawą. Starsze osoby także decydują się na kredyt gotówkowy na dowolny cel, trudno jest przecież przejść obojętnie obok takich kuszących finansów. Oczywiście w tym przypadku również wymagane jest zabezpieczenie, to jest dostarczenie ostatniego wycinka emerytury lub też renty oraz zaświadczenia z ZUS, po co? To właśnie z tych dokumentów starannie jest szans obliczyć dokładną kwotą realna do wywalczenia. Im więcej jest dokumentów tym zwiększają szansę pozytywnej odpowiedzi instytucji bankowej jak również wysokiej kwoty. Kredyt gotówkowy na dowolny cel jak już sama nazwa wskazuje może być przeznaczony naprawdę na różne sprawy, to przecież jest tylko i wyłącznie indywidualna decyzja osoby zainteresowanej. Na pewno zaleca się zastanowić przed realizacją, czy może nie przyda się sprzęt AGD, inne narzędzie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagospodarować te pieniądze inaczej, chociażby na rozrywkę, to już jest naprawdę indywidualny wybór kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy na rachunek bieżący również jest bardzo dobrze znany przez klientów, bo przecież ta oferta gwarantuje oszczędność czasu, która teraz jest taka cenna. Przyczyną jest wykorzystanie już istniejącego konta, sprawdza jest historia podanego rachunku, kiedy wszystko jest w porządku można czekać na gotówkę. Karta kredytowa to wygoda, ponieważ środki uzyskane są zamrożone i można je wypłacić w każdym momencie. Zabezpieczeniem jest z góry określony limit, jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie każdy klient ma umiejętność odpowiedzialnego gospodarowania finansami. Taka granica to ochrona, nie ma żadnego ryzyka wydania zbyt dużej gotówki jednego dnia. Karta kredytowa różni się tym od innych propozycji, że dana kwota jest zamrożona, większość klientów preferuje taką metodą, woli móc wypłacać w razie okoliczności niż mieć w portfelu kuszącą sumę. Samo utrzymanie karty kredytowej również nie jest kosztowne, stąd też nie powinno być zaskoczenia, że frekwencja zainteresowania jest duża.

Kredyt gotówkowy jest idealny dla osób, które dojrzale postrzegają pieniądz, potrafią z nim obcować. Najważniejsze jest obiektywne podejście do tematu, jeśli tylko takowe jest to kredyt gotówkowy nie powinien być ryzykowny.