Stali Klienci a BIK

Rzecz jasna trudno ujednolicić zachowanie firm pożyczkowych w przypadku konkretnych Klientów, ale często zdarza się, że osoby posiadające odpowiednią historię pożyczkową, nie będą w ogólne brane pod uwagę w analizach BIK. Powód? Firmy pożyczkowe nie mają obowiązku kontrolowania swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Co więcej, jeśli posiadają oni stałe dochody i mają dobrą historię pożyczkową w danej firmie, Wierzyciel najprawdopodobniej od razu udzieli im chwilówki. W bankach taka sytuacja jest nie do pomyślenia, gdyż mają one obowiązek analizy sytuacji w BIK, niezależnie od historii Klienta.

Zdarza się, że niektóre firmy udzielają chwilówek na weekend. Oczywiście usługa ta dotyczy wyłącznie tych osób, które mają poprawną historię pożyczkową. Analiza sytuacji danej osoby w BIK nie jest tu rzecz jasna możliwa, co jednoznacznie wskazuje, jaka jest prawdziwa rola BIK w udzielaniu chwilówek.

Podsumowanie

W przypadku dobrze wszystkim znanych chwilówek, rola BIK jest istotnie ograniczona. Oczywiście zdanie tej instytucji jest brane pod uwagę w przypadku nowych Klientów, ale u osób z dobrą historią pożyczkową takiej analizy najczęściej się nie wykonuje. Zwłaszcza, że w ten sposób przyspiesza się procedurę przyznania pieniędzy.