Krok 2: Zdecyduj, jak dużo pieniędzy potrzebujesz. Istnieją dobre i złe powody dla pożyczek biznesowych. Dobre powody to finansowanie sprzętu, nieruchomości, długoterminowego oprogramowania lub w przypadku dużych wahań sezonowych. Złe powody obejmują finansowanie strat bieżących, rozbudowę biur lub nabywanie nieistotnych aktywów biznesowych.

Krok 3: Zdecyduj, ile pieniędzy potrzebuje Twoja firma. Większość małych firm nie prosi o wystarczająco dużą pożyczkę. Niedoszacowanie kwoty pieniędzy może prowadzić do problemów z brakiem kapitału obrotowego wcześniej niż planowano. Przeszacowanie może sprawić, że kredytodawcy zakwestionują założenia i wiarygodność właściciela firmy. Dobrze przemyślany budżet, który jest obsługiwany przez prognozy finansowe (rachunek zysków i strat oraz rachunek przepływów pieniężnych), który jest rozsądny i pokazuje, że badania zostały wykonane – to dobry pomysł.

Krok 4: Poznaj rating kredytowy. Kredytodawcy wciąż spoglądają na osobiste oceny kredytowe jako sposób oceny wiarygodności zleceniodawców, którzy pożyczają pieniądze. Ważne jest, aby wiedzieć, czego pożyczkodawcy szukają i jak plasują się twoje wyniki w porównaniu do tych oczekiwań.

Ocena kredytowa: Ocena kredytowa powyżej 650-700 jest uznawana za akceptowalną, ale nie gwarantuje pożyczki. Większość kredytodawców będzie poszukiwać punktów kredytowych, które są co najmniej w zakresie 700-800.

Czas w biznesie: kredytodawcy udzielają niezabezpieczonych linii kapitału obrotowego i pożyczki terminowe dla przedsiębiorstw, którzy są w biznesie ponad 2 lata i mają wiarygodny rejestr należności przychodzących. Dlatego pamiętaj, że im dłuższa obecność w branży – tym bardziej działa na Twoją korzyść.