Święta coraz bliżej a portfel świeci pustkami? Setki tysięcy Polaków w takiej sytuacji nie zastanawia się zbyt długo- sięga po wysoko oprocentowane kredyty gotówkowe. Nie zapominajmy jednak, że święta szybko miną a pożyczka zostanie. Wysoki kredyt gotówkowy będzie trzeba spłacać nawet cały kolejny rok. Jak więc zorganizować święta na własną rękę by nie popaść w długi?

Nad każdym zobowiązaniem finansowym, a już zwłaszcza nad kredytem gotówkowym trzeba się zastanowić dwa razy nim podejmiemy decyzję o jego zaciągnięciu. Szczególnie gdy mowa o dużej kwocie. Być może to właściwe chciwość, wpędza nas w długi. Temu uczuciu łatwo się poddać, zwłaszcza, że banki jak też parabanki, z chęcią pożyczają niemal każdą kwotę. Polacy chętnie zaś organizują święta zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocne na wyrost. Stara zasada zastaw się a postaw się, przy tej okazji doskonale się sprawdza. Należy więc racjonalnie ocenić swoje potrzeby. Nie warto zaciągać zobowiązania, którego spłatą możemy mieć poważne problemy. Pożyczajmy tylko tyle ile naprawdę potrzebujemy. Musimy być również odporni na wszelkie perswazje stosowane, przez przedstawicieli banków, zobacz ranking kredytów na 17bankow.com.

Analizuj oferty kredytów gotówkowych

Okres przedświąteczny to prawdziwe żniwa dla niemal wszystkich instytucji finansowych udzielających pożyczek i kredytów gotówkowych. Na brak ofert z całą pewnością nie będziemy mogli narzekać. Skoro wybór jest całkiem spory to bez problemu powinno nam udać się znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę. Różnice w wysokości prowizji, opłat oraz oprocentowania pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą sięgać nawet kilkuset złotych. W pierwszej kolejności, oczywiście najlepiej będzie sprawdzić ofertę tego banku, w którym posiadamy już konto. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku weryfikacji pozostałych ofert na rynku.

Kredyt gotówkowy - jak pożyczać rozsądnie?

O kredyt gotówkowy jak też też pożyczki pozabankowe bardzo łatwo. W efekcie tracimy zdrowy rozsądek i nieco lekkomyślnie podchodzimy do oceny swojej zdolności kredytowej. Czas świąteczny sprzyja temu by optymistycznie spojrzeć na swoje życie. Kredyt gotówkowy przez cały następny rok będzie pociągał za sobą poważne konsekwencje finansowe. Dlatego ocenę zdolności finansowej nie możemy pozostawiać bankowi. Musimy sami na własną rękę ocenić to, czy będzie nas stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Warto realnie spojrzeć na to czy podołamy obowiązku comiesięcznej spłaty raty kredytu.

Uważnie czytaj oferty kredytów gotówkowych

Będąc już w banku, nigdy nie podpisujmy umowy kredytowej bez wcześniejszego zapoznania się z jej treścią. Przedstawiciele bankowi z całą pewnością, będą dokładać wszelkich starań by ukryć przed nami haczyki oferowanego produktu. Lepiej też unikać instytucji finansowych, które na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Najlepiej kredyty gotówkowe zaciągać w bankach oraz sprawdzonych instytucjach finansowych. Stosując się do powyższych rad z całą pewnością unikniecie problemowych zobowiązań finansowych.